انواع عطر ها + نقاط قوت و زمان ماندگاری آنها

انواع عطر ها + نقاط قوت و زمان ماندگاری آنها

عطر و بوی عطر (رایحه آن) قدمت هزاران ساله دارند. اولین “کارخانه” واقعی اختصاص داده شده به تولید روغنهای معطر به 4000 سال قبل در جزیره قبرس برمی گردد. در قرن نوزدهم برای اولین بار مواد شیمیایی معطر ، به نام آلدئیدها کشف شد و صنعت عطر سازی به همان چیزی تبدیل شد که امروزه می شناسیم – سالانه بیش از 1000 عطر جدید با انواع مختلف رایحه به بازار عرضه می شود.

دسته بندی های مختلفی برای انواع عطر ها ساخته شده است .شای شما هم هنگام خرید عطر احتمالاً با اصطلاحاتی مانند Parfum ، Eau de Parfum ، Eau de Toilette و Eau de Cologne (عطر ، ادو پرفیوم ، ادو تویلت ، ادکلن و بادی سپلش) مواجه شده اید. این اصطلاحات در واقع به غلظت اشاره دارد که میزان روغن رایحه خالص موجود در یک عطر را توصیف می کند. به طور کلی ، هرچه غلظت عطر بیشتر باشد ، ماندگاری روی پوست بیشتر می شود و همچنین قیمت آن نیز بالاتر است. اما اگر به دنبال خرید عطر هستید ، به شما پیشنهاد می کنیم از مقاله هر آنچه باید در مورد عطر ها بدانید استفاده کنید .

برای بررسی دقیق عنوان عطر ها در ادامه همراه توتفرنگی لند باشید .

عطر

میزان رایحه موجود در عطر

مهمترین نوع عطر ، Parfum ( عطر ) که با نام Pure Perfume یا Extrait de Parfum نیز شناخته می شود ، دارای بالاترین غلظت عطر است. رایحه ای که به عنوان عطر طبقه بندی می شود دارای غلظت بین 20 تا 40 درصد است. از بین انواع رایحه ها ، به دلیل غلظت بالای روغن عطر ، Parfum بیشترین قیمت و قدرت عطر را دارد (البته به استثنای روغنهای معطر مطلق) ، و این بدان معنی است که بیشترین ماندگاری را روی پوست دارد در حالی که طیف کاملی از نت اولیه ( Top NOTE ) ، نت میانی ( Heart NOTE ) و نت پایانی (Base NOTE ) را داراست. می توان انتظار داشت که یک عطر حداقل 8 ساعت و بسیار فراتر از آن دوام بیاورد.

ادامه مطلب
9 روش کره ای ها برای داشتن موهای سالم و نرم

ادو پرفیوم

میزان رایحه ادو پرفیوم

ادو پرفیوم ( Eau de Parufm (EDP) ) یکی از متداول ترین انواع عطر است و معمولاً غلظت عطر آن در حدود 15٪ و ماندگاری آن در حدود شش ساعت است. بنابراین در مقایسه با عطرهای خوشبو کننده به طور کلی قیمت کمتری دارد ، زیرا قدرت آن کمی کمتر از عطر ها است. در حالی که عطر ها ترکیبی از نت آغازین ، نت میانی و نت پایانی را به شما می دهد ، ادو پرفیوم بر روی نت میانی تمرکز می کند ، زیرا نت آغازین آن سریعتر از پوست خارج می شود.

ادو تویلت

میزان رایحه ادو تویلت

خواهید دید که بسیاری از رایحه های ادوپرفیوم به عنوان ادو تویلت ( Eau de Toilette (EDT) ) نیز موجود است که نسخه ارزان قیمت همان رایحه است. همانطور که می توانید تصور کنید ، این نوع عطر همچنین غلظت عطر کمتری دارد و ماندگاری آن نیز طولانی نخواهد بود. یک ادو پرفیوم معمولاً بین 5٪ تا 10٪ عطر دارد و حدود 4 الی 5 ساعت ماندگار است. نت اولیه ، که همان اولین رایحه ای است که توسط یک عطر منتشر می شود و باعث ایجاد بوی رایحه بیشتر آن نیز خواهد شد. ، به همین دلیل است که عطرهای EDT ادو تویلت در تابستان از محبوبیت خاصی برخوردار هستند.

ادکلن

میزان رایحه ادکلن

یکی از محبوب ترین انواع عطر ،که با کمترین غلظت در بازار موجود میباشد ( Eau de Cologne (EDC) ) ادکلن است که به طور کلی دارای غلظت 3 تا 5 درصد است ، به این معنی که دارای محتوای الکل بسیار بالایی در مقایسه با رایحه است و به طور کلی فقط دو ساعت طول می کشد. ادکلن از همه انواع عطر که در بالا به آن ها اشاره کردیم ارزانتر است و معمولاً در بطری های بزرگتر مانند بطری های سنتی به سبک بادی اسپلش موجود است.

بادی اسپلش و افتر شیو

میزان رایحه بادی اسپلش و افتر شیو

غلظت روغن عطر بادی اسپلش ( body Splash ) در مقایسه با انواع دیگر عطر بسیار کم است که بین 1٪ تا 3٪ است اما شبیه به ادکلن تا دو ساعت ماندگار است. تفاوت اصلی در ادکلن میزان کم الکل است ، زیرا بادی اسپلش معمولاً از غلظت رایحه پایین و غلظت آب زیاد تشکیل شده است. ( بادی اسپلش جین میس یکی از پیشنهادهای وبسایت توتفرنگی لند به شماست )

ادامه مطلب
رازهای درمان آکنه با گوگرد که کسی نمی داند + مزایا گوگرد

غلظت عطر سبک افتر شیو ( After Shave ) تا 3٪ و میزان الکل زیاد است. این ماده معمولاً در بطری های اسپلش موجود است و بعد از تراشیدن مو های صورت برای کمک به بسته شدن منافذ پوست استفاده می شود و فقط یک تا دو ساعت سایش می کند.

میست ها ( MIST ) عطرهایی سبک و با طراوت هستند که بیشتر آب و با محتوای الکل کم است. نوع رایحه میست معمولاً دارای غلظت 1.5٪ تا 3٪ است. به دلیل محتوای کم الکل ، می توان آن را قبل از خشک شدن مو ، روی موها نیز قرار داد. می توانید انتظار داشته باشید که رایحه میست ها حداکثر 2 ساعت دوام داشته باشد.

جمع بندی

در این بخش سعی بر این داشتیم تا به طور کامل و دقیق به بررسی انواع عطر ها بپردازیم . اگر تجربه خاصی نیز در استفاده عطر ها دارید می توانید آن را با ما در بخش نظرات بیان کنید .

منبع : clivechristian.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *