5 روش موثر و سریع برای رشد طبیعی ناخن ها

5 روش موثر و سریع برای رشد طبیعی ناخن ها

همه ما موافق این واقعیت هستیم که ناخن های بلند باعث زیبایی دستان می شوند. در حقیقت ، بیشتر خانم ها آرزو دارند ناخن های بلند و محکمی داشته باشند. اما برای کسانی که ناخن های کوتاه و شکننده دارند ، رشد ناخن و مراقبت از آنها یک نگرانی و مبارزه همیشگی است. تصور کنید بعد از ماه ها ، زمانی که ناخن های شما به اندازه مطلوبی می رسند و درست زمانی که درب یک جعبه محکم را باز می کنید ، یکی از ناخن ها خرد می شود یا می شکند! دردناک و زجر آور است ، درسته؟؟

هر از چندگاهی تهیه اکستنشن ناخن نیز گزینه مناسبی نیست. بنابراین ، چه کاری می توانید انجام دهید؟ روش های طبیعی بسیاری برای رشد سریع ناخن ها وجود دارد. این روش ها ساده ، مقرون به صرفه و قابل انجام هستند. در اینجا روش هایی گفته شده است که می توانید انجام دهید تا باعث طولانی تر شدن عمر و سلامت ناخن های شما شوند.

هیدراتاسیون ( آبرسانی ) ، یکی از گذینه های کلیدی است

آبرسانی ناخن ها

بله ، راه حل قدیمی برای همه چیز نوشیدن مقدار زیادی آب و مرطوب نگه داشتن بدن است. این فقط برای پوست و مو مفید نیست بلکه به رشد ناخن نیز کمک می کند. همچنین می توانید با نوشیدن نوشیدنی های مرطوب کننده مانند آب نارگیل ، آب میوه های تازه و آب طعم دار را در نظر بگیرید. اگر فکر می کنید با اینکار بدن شما آبرسانی را انجام نمی دهد ، سعی کنید که ناخن های خود را با کرم مرطوب کننده ناخن ، مرطوب نگه دارید .

پروتئین

اگر ناخن های شما شکننده است و با کمی حرکت تند به راحتی خرد می شود ، ممکن است لازم باشد پروتئین دریافتی خود را افزایش دهید. برای ناخن های بلندتر و قوی تر ، اطمینان حاصل کنید که مقدار پروتئین توصیه شده را مصرف کرده اید. تخم مرغ و لبنیات برای صبحانه گزینه های بدی نیستند!

ادامه مطلب
با شیر مو های خود را صاف کنید !!

روغن و سرم کوتیکول را در برنامه مراقبت از ناخن خود بگنجانید

کوتیکول های سالم برای رشد ناخن های بلند سالم مهم هستند. استفاده از روغن کوتیکول و سرم نه تنها رطوبت پوست شما را حفظ می کند بلکه از خرد شدن و شکستن ناخن نیز جلوگیری می کند.

از مدل های گرد در ناخن هایتان استفاده کنید

از مدل های گرد در ناخن هایتان استفاده کنید

در مقایسه با سایر اشکال ، شکل گرد کمتر از هر گونه ضربه و حرکت تند و ناگهانی ناخن ها شکسته می شود. همچنین از قضا کوتاه نگه داشتن ناخن ها می تواند به رشد بیشتر آنها کمک کند. اگر ناخن های شکننده ای دارید ، هر از گاهی مرتب آنها را مرتب کنید تا از شکستگی ناگهانی جلوگیری شود.

از پاک کننده های لاک ناخن بر پایه استون خودداری کنید

اگر دوست دارید مرتبا رنگ رنگ ناخن خود را تغییر دهید ، مطمئن شوید که از مواد پاک کننده لاک ناخن طبیعی بیشتری استفاده می کنید. آنهایی که استون دارند برای سلامت ناخن مضر هستند و رشد آن را مختل می کنند. استون که معمولاً در پاک کننده لاک ناخن وجود دارد ، روغن طبیعی ناخن را که برای سلامت ناخن مهم است از بین می برد.

جمع بندی

در این بخش سعی کردیم تا راه حل های ساده و در عین حال موثر را برای جلوگیری از شکستی زود هنگام ناخن ها برای شما بازگو کنیم. اما اگر شما هم راه حل های ساده و در عین حال طبیعی را برای رفع این مشکل سراغ دارید و قبلا از آن استفاده کرده اید ، کافیست در بخش نظرات همین صفحه ، روش انجام این کار را باز گو کنید تا دیگر عزیزان سایت توتفرنگی لند بتوانند از تجربیات شما استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *