9 نکته ساده برای آرایش چشم های حساس

آرایش چشم های حساس

تحریک پذیری پوست چشم یک مشکل شایع است که توسط افرادی که چشمان حساس دارند تجربه می شود. این مشکل می تواند کارهای روزمره را دشوار و گاه غیرقابل کنترل کند. برای زنان با چشم حساس ، استفاده از آرایش چشم ممکن است یک کار ماهرانه باشد. اگر آرایش به درستی استفاده نشود ، ممکن است مشکلاتی مانند قرمزی چشم ، تحریک و خارش وجود داشته باشد.
در اینجا ، ما چند نکته عملی در مورد آرایش چشم ، برای چشم های حساس به شما می دهیم تا از موارد فوق دور نشوید.

1. براش های خود را همیشه تمیز کنید

1. براش های خود را همیشه تمیز کنید

یکی از مهمترین نکات برای حساسیت چشم این است که باید همیشه به خاطر داشته باشید که براش های خود را مرتب تمیز کنید. از آنجا که در هنگام استفاده از براش گرد و خاک جمع می شود ، بنابراین استفاده از براش ناپاک می تواند منجر به عفونت چشم شود. براش ها را با استفاده از صابون یا شامپوی ملایم تمیز کرده و بگذارید تا روی پارچه تمیز یا حوله خشک شوند.

2. استفاده از سایه های کرمی

افرادی که چشمهای حساس دارند همیشه با پودر های سایه چشم مشکل دارند. برخلاف سایه های پودری که پوسته پوسته می شوند ، سایه های کرمی مناسب ترند زیرا پوسته پوسته نمی شوند. همچنین باید از سایه های براق چشم دور باشید ، زیرا حتی بیشتر باعث تحریک چشم های حساس شما می شود.

3. از قرار دادن چشم داخلی خود جلوگیری کنید

بسیاری از آرایشگران توصیه می کنند برای بزرگتر نشان دادن آنها ، از مداد سفید سرمه برای خط داخلی چشم استفاده کنند. این به نظر خوب می رسد ، اما متأسفانه ، افرادی که چشم حساس دارند باید از پوشاندن چشم داخلی خودداری کنند. افرادی که چشمهای حساس دارند همیشه باید از آستر یا مداد در خارج از خط مژه استفاده کنند.

ادامه مطلب
5 راز رایحه درمانی صورت ( آروماتراپی ) که به شما نمی گویند !!!!

4. بهترین محصولات را انتخاب کنید

بهترین محصولات را انتخاب کنید

اگر چشم حساس دارید ، نگران نباشید ، هنوز هم می توانید بهترین آرایش چشم را برای چشم های حساس اعمال کنید. امروزه تعدادی از مارک ها محصولاتی را تولید می کنند ، به ویژه برای هدف قرار دادن کسانی که چشم حساس دارند. اما شما همچنان باید در انتخاب چنین محصولاتی محتاط باشید. همیشه برخی مارک ها را امتحان کنید تا زمانی که مارک مناسب خود را پیدا کنید.

5. محصولات خود را جایگزین کنید

بسیاری از ما ممکن است وقتی چند ماه دیگر از آن استفاده نکرده ایم ، محصولات را بریزیم. اما انجام این کار واقعاً می تواند به چشمان حساس شما کمک کند. حتی اگر آنها را تمیز نگه داشته اید ، همیشه خطر ورود باکتری به محصولات آرایشی شما وجود دارد. همیشه بهتر است جایگزین شوید ، مخصوصاً محصولات چشم خود را به طور مکرر برای کاهش تحریکات چشم استفاده کنید.

6. کرم های پایه و پرایمر ها

کرم های پایه و پرایمر ها نه تنها به حفظ آرایش شما کمک می کنند ، بلکه به عنوان محافظ بین پوست حساس اطراف چشم و آرایش شما نیز عمل می کنند.کرم های پایه و پرایمر ها مخصوصی برای نواحی چشم وجود دارد که بسیار نرم تر از موارد معمولی هستند. اما همچنین آرایش چشم مناسب پوست حساس را با انتخاب محصولات مناسب و ترکیب آنها به آرامی روی پوست قبل از استفاده از آرایش انتخاب کنید.

7. از ریمل استفاده نکنید !

از ریمل استفاده نکنید !

استفاده از ریمل هایی که برای طولانی شدن مژه های شما فرموله شده اند ، خودداری کنید ، زیرا الیاف موجود در این ریمل ها باعث تحریک چشم های حساس شما می شوند. برخی از افراد تمایل دارند از کیت های رنگ مژه استفاده کنند.

8.چشم تان را آرام لمس کنید

چشم های حساس همیشه باید با ملایمت درمان شوند. همراه با استفاده از برس تمیز ، همیشه باید دستان خود را قبل از استفاده از آرایش چشم تمیز کنید. مواد تحریک کننده به راحتی به چشم شما منتقل می شوند ، بنابراین رعایت بهداشت باعث جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی می شود. همچنین سعی کنید هنگام پاک کردن و استفاده از آرایش خود از مالیدن چشم خودداری کنید.

ادامه مطلب
10 دلیل اصلی زیبایی زنان پاکستانی

9. همیشه آرایش را پاک کنید:

بسیاری از ما عادت داریم که مرتباً آرایش خود را فراموش کنیم یا احساس تنبلی کنیم. اما اگر چشمان حساسی دارید این اتفاق هرگز نباید بیوفتد. شما همیشه باید به این نکته توجه داشته باشید که با استفاده از پاک کننده ملایم یا پاک کننده آرایش ، تمام آرایش های چشم خود را پاک کنید. با از بین بردن آرایش همچنین از چشمان خود در برابر انواع عفونت ها یا آلودگی ها در داخل آنها محافظت می کنید.

چشم های حساس برای یافتن بهترین محصول مناسب نیاز به آزمایش زیادی دارند. با پیروی از این تکنیک ها ، اقدامات و تمیزی ، هنوز می توانید چشم های زیبا را به رخ بکشید.

آیا نکته دیگری دارید که در اینجا از دست رفته باشد؟ فراموش نکنید که در بخش نظرات زیر با ما در میان بگذارید.

منبع : stylecraze

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *