9 ویژگی عطر ها که هیچکس به شما نمی گوید

9 ویژگی عطر ها که هیچکس به شما نمی گوید

آیا بوی بدن برای شما یک ناراحتی بزرگ محسوب می شود؟ آیا دوست دارید برای آن جلسه مهم عطر مورد علاقه خود را بزنید تا بوی بهتری بدهید؟ خوب ، اگر می توانید با شرایط بالا ارتباط برقرار کنید ، به این معنی است که عطر را دوست دارید!

امروزه عطرها و دئودورانت ها بسیار محبوب هستند زیرا نه تنها به شما در مبارزه با بوی بدن کمک می کنند بلکه باعث تقویت روحیه شما می شوند. اما ، آیا می دانید یک عطر چندین مزیت دیگر نیز دارد؟ عطر ها می تواند به شما کمک کند تا استرس را از بین ببرید و بی خوابی را نیز درمان کنید!

اما اگر دوست دارید بیشتر بدانید و می خواهید 9 ویژگی عطر ها را بدانید کافیست تا در ادامه مطل با توتفرنگی لند همراه باشید .

رایحه عطر

1- رایحه عطر

خوب ، این یکی کاملاً واضح است. رایحه ها در طول تاریخ عمدتا برای عطر استفاده می شده است. به شما در حفظ بوی نامطبوع بدن کمک می کند تا بوی خوبی در طول روز بدهید .

2- حالت را بهبود می بخشد

یکی از مزایای اصلی استفاده از عطر ، تقویت روحیه است. عطر به بالا بردن روحیه شما کمک می کند. همچنین می توانید از عطری استفاده کنید که نشان دهنده خلق و خوی شما باشد ، تا شخصیت شما را بهتر جلوه دهد. خواه احساس عشق ، شیطنت ، ترسو و … ، عطرها می توانند حالت شما را برای افراد بدون گفتن حتی یک کلمه بیان کنند . عطری انتخاب کنید و بزنید تا بتوانید روحیه مناسبی در آن مراسم داشته باشید

3- اعتماد به نفس را افزایش می دهد

درست مانند یک لباس زیبا ، یک عطر خوب می تواند اعتماد به نفس شما را تقویت کرده و اطمینان حاصل کند که روز را بدون احساس بد از بوی بدن خود پشت سر می گذارید. یک عطر خوشبو می تواند برای شخصیت شما معجزه کند. رایحه ای متناسب با شخصیت شما انتخاب کنید که بتواند روحیه شما را برای مبارزه با همه اتفاق ها تقویت کند

اعتماد به نفس را افزایش می دهد

4- شما را جذاب می کند

حس بویایی یکی از مهمترین حواس پنجگانه است. بعضی اوقات ، به راحتی می توانید به دلیل بوی شخص مقابل جذب او شوید. عطرها سرشار از فرمون(pheromones) هستند و باعث جذابیت شما می شوند.

ادامه مطلب
راه های درمان قرمزی پوست + نظر متخصصان

5- سلامت را تقویت می کند

هیچ مدرک علمی برای اطمینان داشتن از اثر بخشی خواص سلامت بخش عطر ها وجود ندارد. با این حال ، عطر به تقویت روحیه کمک می کند ، که می تواند استرس و سایر مسائل مربوط به اضطراب را از بین ببرد. می توانید از رایحه مورد علاقه خود برای غلبه بر اضطراب و بالا بردن روحیه خود استفاده کنید.

6- باعث ایجاد خاطرات می شود

عطر همچنین می تواند محرک مهم یک خاطره شاد باشد. خیلی از افراد دوست دارند با بو های محتلف شناخته شوند .همچنین بسیاری از افرادی که از عطر و لباس عزیزانشان استفاده می کنند ، سعی دارند با این کار خاطرات گذشته خود را با این افراد زنده کنند .

هر وقت مسافرت هستید و عطرهای جدیدی را که می بینید از آنها بزنید و حتی یکی را نیز بخرید. عطرهای مختلف هر تعطیلات را به شما یادآوری می کنند و به شما کمک می کنند آن لحظات را دوباره زنده کنید.

7- آروماتراپی

عطر فواید آرامش بخش و درمانی زیادی دارد. عطر مرکبات ، گل و ادویه های زمستانی به آرامش ذهن و آرامش بدن کمک می کند. این عطرها سطح استرس شما رل کنترل می کنند

بی خوابی را درمان می کند

8- بی خوابی را درمان می کند

یکی دیگر از اثرات درمانی عطر این است که به شما کمک می کند شب ها بهتر و راحت تر بخوابید. عطرهایی که حاوی روغنهای اساسی هستند ، می توانند به شما در آرامش و لذت بردن از یک خواب آرام در شب کمک کنند

9- سردرد را درمان می کند

درسته واقعا تعجب آور است ! این یکی دیگر از اثرات درمانی عطر است. استفاده از عطر می تواند به شما کمک کند تا آن سردرد خسته کننده را درمان کنید. با این حال ، این برای عطرهایی که حاوی روغنهای اساسی هستند و این خاصیت درمانی در مورد آن عطر ها صدق نمی کند.

ادامه مطلب
۱۳ خاصیت روغن نارگیل برای سلامتی پوست و مو

بنابراین ، دفعه بعدی که عطر می زنید ، به یاد داشته باشید که این فقط باعث ایجاد بوی خوب نمی شود بلکه احساس بهتری نیز دارید.

اگر تجربه خوبی از استفاده عطر ها دارید یا از معایب اونها ناراحت شدید ،نظر بدهید چون دوست داریم بیشتر از شما بشنویم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *