رازهای درمان آکنه با گوگرد که کسی نمی داند + مزایا گوگرد

درمان آکنه با گوگرد

آکنه یک مشکل شایع است که نوجوانان و حتی برخی از بزرگسالان با آن روبرو هستند. بسیاری از روش های درمانی و درمان های خانگی آکنه ، این روزها محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. یکی از این روش های درمانی که تاثیر زیادی دارد ، درمان آکنه با گوگرد است .

گوگرد یک درمانگر ملایم است که برای انواع پوست مناسب است . و همین این امر ، آن را به یک درمان خانگی محبوب برای آکنه تبدیل می کند. علی رغم کم بودن پشتوانه علمی ، شواهد حاکی از آن است که گوگرد در درمان آکنه تاثیر خیلی زیادی دارد .

خاصیت های گوگرد آن را به عنوان یک درمان موثر در آکنه ایجاد کرده و به شما کمک می کند تا پوست شما سالم و شفاف باشد. بگذارید فرایندهای فیزیولوژیکی استفاده از گوگرد ، برای درمان انواع آکنه هایی را که می تواند درمان کند و انواع پوستی مناسب را بررسی کنیم.
در ادامه با توتفرنگی لند همراه باشید .

تاثیرات علمی درمان آکنه با گوگرد

برای درک اینکه گوگرد چگونه یک درمان موثر و قوی برای آکنه است ، در وهله اول درک نحوه تشکیل آکنه ضروری است.
اگر مرتباً پوست خود را تمیز نمی کنید یا به طور مکرر ( دفعات زیاد ) در معرض آلودگی هستید ، آلودگی می تواند منافذ پوست شما را مسدود کند. سپس این مواد خارجی می توانند به لایه های اولیه پوست نفوذ کرده و در زیر آنها گیر کنند. این باعث التهاب و در نتیجه ایجاد آکنه می شود .

گوگرد به دلیل خاصیت خشک کنندگی و ضد باکتریایی ، سالهاست که به عنوان درمانگر آکنه استفاده می شود. با این حال ، تحقیقات علمی کافی برای ایجاد ارتباط مستقیم بین استفاده از گوگرد و کاهش آکنه انجام نشده است. با توجه به شواهد ، این مواردی که ما در مورد گوگرد برای درمان آکنه می دانیم و آنچه را می توانیم براساس خواص اثبات شده گوگرد برای شما بیان می کنیم.

ادامه مطلب
چگونه به طور طبیعی از شر بوی زیر بغل (بوی بد زیر بغل) خلاص شوید

پوست را خشک می کند: وقتی گوگرد را روی پوست خود می مالید ، لایه بالایی پوست را خشک می کند و به شما اجازه می دهد پوست آن را جدا کنید. این لایه همچنین سلولهای مرده پوست را از بین می برد تا سلول های جدید در محل آنها رشد کرده و منافذ پوست را از بین ببرند. همچنین گفته می شود که چربی اضافی پوست شما را جذب می کند و پوست را در معرض آکنه قرار می دهد .

خاصیت ضد میکروبی: گوگرد همچنین یک ماده ضد میکروبی است و می تواند با باکتری های ایجاد کننده آکنه پروپیونی باکتریوم آکنه مقابله کند .

حال بیایید نگاهی بیندازیم به انواع آکنه هایی که گوگرد می تواند برای آنها موثر باشد.

گوگرد بر چه نوع آکنه ای موثر است؟

در حالی که به نظر می رسد همه آکنه ها یکسان هستند ، اما آنها براساس شدت طبقه بندی می شوند. گوگرد می تواند یک درمان ارزشمند برای اکثر این نوع آکنه ها باشد. در اینجا توجه به این نکته نیز مهم است که تأثیر گوگرد در افراد مختلف متفاوت خواهد بود.

آکنه خفیف

گوگرد برای آکنه چگونه کار می کند؟ علم پشت آن

جوش های سر سفید و سرسیاه به عنوان جوش های خفیف طبقه بندی می شوند. آکنه خفیف ، غیر التهابی است و هنگامی ایجاد می شود که سلول های مرده پوست و روغن اضافی با هم ترکیب شده و منافذ پوست شما را مسدود کنند. منافذ مسدود شده در قسمت بالا به عنوان جوش سر سیاه شناخته می شود ، در حالی که در قسمت بالای آن بسته شده است به عنوان جوش سر سفید شناخته می شود.

گفته می شود که گوگرد به دلیل توانایی در از بین بردن سلول های مرده پوست و روغن های اضافی از لایه بالایی پوست ، در آکنه خفیف موثر است.

2. آکنه متوسط

پاپول ها و جوش ها به عنوان آکنه متوسط ​​طبقه بندی می شوند. این ها با شکسته شدن دیواره های منافذ و مسدود شدن آنها ایجاد می شوند . این نوع منافذ می توانند سفت شده و حتی باعث درد شوند. پوسچول ها به طور کلی از پاپول برجسته ترند و به طور معمول دارای جوش سر زرد یا سفید هستند.

ادامه مطلب
12راه خانگی جلوگیری از ریزش مو

گوگرد به خودی خود ، قدرتی که در آکنه ضعیف دارد را در آکنه متوسط ندارد . وقتی با سایر روشهای درمان آکنه مانند بنزوئیل پراکسید ترکیب شود ، بیشتر موثر است .

3. آکنه شدید

جوش‌های چرکی (جوشدانه) و کیست ها می توانند ایجاد شوند که منافذ پوست به شدت ملتهب شوند. این نوع آکنه دردناک است و ماندگاری بیشتری دارد. همچنین مجموعه ای بسیار عمیق تر از انواع ملایم یا متوسط ​​در پوست است که ممکن است درمان آن را سخت کند. این نوع آکنه همچنین باعث قرمزی و زخم می شود .

آکنه شدید بهتر است با ترکیبات جامد مانند بنزوئیل پراکسید یا سالیسیلیک اسید درمان شود . گوگرد همراه با این مواد می تواند محلول خوبی باشد. برای درمان آکنه های شدید بهتر است با یک متخصص پوست مشورت کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع پوستی که گوگرد برای آنها مناسب است ادامه مطلب را بخوانید.

آیا گوگرد برای درمان آکنه بر روی انواع پوست های جواب می دهد؟

ایمنی گوگرد برای آکنه

مانند اکثر محصولات پوستی ، گوگرد برای انواع پوست مناسب نیست. برای انواعی از پوست ها ، استفاده از گوگرد برای درمان آکنه می تواند نتیجه مثبتی داشته باشد. گوگرد دارای PH بالایی است که می تواند باعث تحریک پوست شود. همچنین ممکن است با از بین بردن سد محافظتی طبیعی ، پوست شما آسیب پذیرتر شود .

اگر پوست شما حساس است و مواد قوی تری مانند بنزوئیل پراکسید و سالیسیلیک اسید برای آن مناسب نیستند ، گوگرد ممکن است درمان مناسب شما باشد . ممکن است به عنوان یک درمان لکه ای برای انواع پوست خشک و ترکیبی نیز موثر باشد.

همانند هر محصول مراقبت از پوست ، انجام آزمایش پچ قبل از شروع استفاده از گوگرد روی صورت ضروری است. فقط آن را به یک تکه کوچک روی خط فک خود بمالید و بگذارید 24 ساعت روی آن بماند تا ببینید پوست شما چگونه واکنش نشان می دهد.

ادامه مطلب
چرا ضد آفتاب بزنیم؟ 10 دلیل برای استفاده از ضد آفتاب

برای محصولات مراقبت از پوست ، معمولاً توصیه می شود که از محصول برای ارزیابی تأثیر آن قبل از افزایش تدریجی استفاده ، آن را مورد بررسی و آزمایش روی پوست خود قرار دهید .

گوگرد هنگام استفاده برای درمان آکنه دارای مزایای دارا است. ادامه مطلب را بخوانید تا از مزایای گوگرد در کاهش آکنه مطلع شوید.

مزایای استفاده از گوگرد برای آکنه

همانطور که تاکنون گفته ایم ، گوگرد از مزایای مختلفی در مراقبت از پوست برخوردار است. در اینجا مزایای اصلی درمان آکنه با استفاده از گوگرد وجود دارد.

  • به دلیل در دسترس بودن گسترده آن ، استفاده از گوگرد برای درمان آکنه بسیار مقرون به صرفه است.
  • طیف گسترده ای از محصولات مراقبت از پوست حاوی گوگرد است که به شما امکان انتخاب محصولی را می دهد که مناسب شما باشد.
  • گوگرد روی پوست شما بسیار لطیف است.
  • گوگرد را می توان در انواع پوست از جمله آکنه های حساس استفاده کرد.

استفاده از گوگرد برای آکنه نیز می تواند عوارض جانبی داشته باشد. ادامه مطلب را بخوانید تا درباره آنها بیشتر بدانید.

معایب استفاده از گوگرد برای درمان آکنه

گوگرد به طور کلی روی پوست ملایم است ، اما گزارش شده است که برخی از عوارض جانبی خفیف را ایجاد می کند. این موارد شامل :

  • تحریک
  • سرخی
  • خارش
  • لایه برداری
  • خشک کردن پوست

توجه اگر در هنگام استفاده از گوگرد برای آکنه ، هر یک از این عوارض جانبی را مشاهده کردید ، با متخصص پوست خود مشورت کنید.

ادامه مطلب را بخوانید و تا متوجه شوید که چگونه می توانید گوگرد را به رژیم مراقبت از پوست روزانه خود اضافه کنید.

چگونه از گوگرد برای درمان آکنه استفاده کنیم؟

چگونه از گوگرد برای درمان آکنه استفاده کنیم؟


گوگرد در انواع مختلفی از محصولات مراقبت از پوست وجود دارد. به دلیل در دسترس بودن آسان و ماهیت همه کاره ، امکان افزودن گوگرد به روتین های مراقبت از پوست روزانه به اشکال مختلف وجود دارد. در اینجا روش های استفاده از گوگرد برای درمان آکنه آورده شده است.

ادامه مطلب
روتین روزانه مراقبت از پوست - 5 مرحله ساده برای هر نوع پوست

1. صابون کف کننده

استفاده از صابون ها کف کنند از جدیدترین نوآوری ها هنگام استفاده از گوگرد برای آکنه است. اگر پوست چربی داشته باشید می تواند به خوبی کار کند. می توانید صورت خود را با این صابون بشویید ، تا صبح زود روغن از صورت شما پاک شود و شب دوباره از آن استفاده کنید تا منافذ پوست شما پاک نشود. با این حال ، زیاد از صابون استفاده نکنید زیرا ممکن است باعث تحریک و یا خشکی پوست شما شود.

2. ماسک سفالی

ترکیب خاک رس و گوگرد می تواند قوی باشد زیرا هر دو پوست شما را خشک می کنند. هنگام استفاده از ماسک سفالی ، اطمینان حاصل کنید که دستورالعمل های داده شده را با دقت دنبال کنید ، خصوصاً در مورد زمانی که ماسک باید نگه داشته شود. همچنین ، قبل از استفاده از ماسک ، صورت خود را بشویید و خشک کنید.

3. درمان نقطه ای

برای درمان جوش های خفیف ، مانند جوش های سر سفید و جوش های سرسیاه ، می توانید از درمان لکه های گوگردی استفاده کنید. اگر آکنه شما به طور قابل توجهی رشد کرده باشد ، این روش درمانی ، تأثیر محدودی خواهد داشت. این یک روش درمانی موضعی است که ناحیه آسیب دیده را خشک کرده و منافذ باز پوست را از بین می برد.

جمع بندی

در حالی که شواهد علمی در مورد استفاده از گوگرد برای درمان آکنه ناچیز است ، اما مقدار قابل توجهی از شواهد حکایتی اثبات کننده از تاثیر زیاد آن است. سالهاست که گوگرد به همین منظور استفاده می شود و همچنان بخشی از محصولات مختلف مراقبت از پوست است. اگر پوست حساسی دارید و نمی خواهید از محصولاتی با مواد بیش از حد قوی استفاده کنید ، گوگرد یک گزینه عالی است. ادعا می شود که موثرترین مورد برای درمان آکنه های خفیف است. این روش درمانی محبوب آکنه را امتحان کنید ، مخصوصاً اگر پوست حساسی دارید.

ادامه مطلب
5 ویژگی صابون داو برای پوست های چرب

همچنین اگر تجربه استفاده از محصولات دارای گوگرد برای رفع آکنه دارید ، آن را در بخش نظرات همین صفحه برای ما مطرح کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *