درمان شوره سر خانگی با روغن کرچک ( 100 درصد تضمینی )

درمان شوره سر خانگی با روغن کرچک

آیا این پوسته های سفید مزاحم مانع بزرگ بین شما و لباس های سیاه مورد علاقه شما هستند ؟ دقیقا می دانم چه چیزی در ذهن دارید ( خودم هم همین مشکل را داشتم ). شوره سر مسئله آزار دهنده ای است که اغلب باعث ناراحتی بیشتر افراد می شود. علاوه بر این ، بیشتر محصولات ضد شوره موجود در بازار دارای مواد شیمیایی هستند که فقط مشکل را تشدید می کنند.

اما نا امید نشوید . طبیعت ، درمانگران خاص خود را دارد. قرن ها است که روغن کرچک به عنوان درمانی برای مسائل مختلف پوست سر استفاده می شود. این روغن از دانه های گیاه Ricinus communis گرفته شده است. این روغن گیاهی چند منظوره ، با خواص ضد قارچی ، به کنترل شوره سر و سایر عفونت های پوست سر کمک می کند. در این مقاله ، توتفرنگی لند در مورد چگونگی کمک روغن کرچک به درمان شوره سر صحبت می کند . ما همچنین روشهای استفاده از آن را ذکر کرده ایم. در ادامه همراه ما باشید !

چرا روغن کرچک برای شوره سر مفید است؟

روغن کرچک سرشار از اسید ریسینولئیک است که به عنوان یک ماده ضد میکروبی و قارچ کش عالی عمل می کند . چنین عوامل ضد قارچی ممکن است به درمان عفونت های قارچی و پوست سر مانند درماتیت سبورئیک (لکه های پوسته پوسته روی پوست سر) کمک کند

شوره سر معمولاً در اثر درماتیت سبورئیک ایجاد می شود که مناطق غنی از غدد روغنی را تحت تأثیر قرار می دهد. این باعث التهاب پوست ، قرمزی و پوسته پوسته شدن می شود . اگر پوست سر شما به قارچ Malassezia آلوده باشد ، ممکن است پوست خشک و پوسته پوسته ای داشته باشید .

همچنین ، داشتن خشکی پوست باعث ایجاد پوسته های سفید می شود که به نوبه خود ممکن است شوره ایجاد کند.

شواهد حاکی از آن است که اسیدهای چرب امگا 9 موجود در روغن کرچک ممکن است به مرطوب سازی مو و متعادل نگه داشتن pH پوست سر کمک کند. این روغن همچنین خشکی و خارش پوست سر را کاهش می دهد. همچنین ترشح روغن را متعادل می کند و ممکن است شوره سر را کاهش دهد.

ادامه مطلب
در هفته چند بار باید پوست خود را لایه برداری کنیم؟

جالب نیست که بدانید روغن خانگی می تواند به حل یک مسئله اصلی پوست سر کمک کند؟ در بخش زیر ، ما چند درمان روغن کرچک را ذکر کرده ایم که به درمان شوره سر کمک می کند.

روغن کرچک ، ژل آلوئه ورا و روغن درخت چای

روغن کرچک ، ژل آلوئه ورا ، و روغن درخت چای

روغن کرچک و درخت چای به مبارزه با شوره سر کمک می کنند . ژل آلوئه ورا به عنوان یک عامل تسکین دهنده عمل می کند و خارش پوست سر را کاهش می دهد .

آنچه شما نیاز دارید

  • روغن کرچک ، 1 و ½ قاشق غذاخوری
  • ژل آلوئه ورا ، 3 قاشق غذاخوری
  • روغن درخت چای ، 2 تا 3 قطره

روش آماده سازی و استفاده

  • سه روغن را در یک کاسه مخلوط کنید.
  • این مخلوط را به پوست سر خود بمالید.
  • بگذارید حدود 45 دقیقه روی آن بماند.
  • سر خود را با کلاه دوش بپوشانید.
  • با شامپوی گیاهی بشویید.
  • این روال را هفته ای سه بار دنبال کنید.

2. روغن کرچک ، روغن بادام ، و روغن رزماری

روغن کرچک ، روغن بادام ، و روغن رزماری برای جلو گیری از چروک پوست

مانند روغن کرچک ، روغن بادام همچنین با مرطوب سازی پوست سر از بروز شوره سر جلوگیری می کند. روغن بادام سرشار از ویتامین E است که همچنین به مرطوب سازی مو کمک می کند . روغن رزماری ممکن است فعالیت ضد قارچی در برابر شوره سر داشته باشد .

آنچه شما نیاز دارید

روغن کرچک ، 1 قاشق غذاخوری
روغن بادام ، 1 قاشق غذاخوری
روغن رزماری ، 2 تا 3 قطره

روش آماده سازی و استفاده

روغن کرچک و بادام را در یک کاسه شیشه ای مخلوط کنید.
مخلوط را برای چند ثانیه در مایکروویو گرم کنید.
روغن رزماری را به مخلوط اضافه کنید.
این مخلوط را به موها و پوست سر خود بمالید. بگذارید یک شب بماند.
این روال را هفته ای سه بار دنبال کنید.

3. روغن کرچک و آب زنجبیل

روغن کرچک و آب زنجبیل برای جلو گیری از چروک پوست

ممکن است آب زنجبیل به عنوان ماده ای بد بو برای گذاشتن روی موهایتان به نظر برسد اما می تواند برای شما یک دنیا مفید باشد. شواهد حاکی از آن است که آب زنجبیل می تواند منافذ مسدود شده را پاک کرده و شوره سر ، آلودگی و تجمع محصول را پاک کند.

ادامه مطلب
5 ماسک صورت خانگی برای رفع چین و چروک

آنچه شما نیاز دارید

روغن کرچک ، 2 قاشق غذاخوری
آب زنجبیل ، 2 قاشق غذاخوری

روش آماده سازی و استفاده

روغن کرچک و آب زنجبیل را مخلوط کنید.
این مخلوط را به پوست سر خود بمالید.
بگذارید 30 دقیقه بماند.
با شامپوی گیاهی بشویید.
این روال را هفته ای سه بار دنبال کنید

4. روغن کرچک و روغن آرگان

روغن آرگلن برای جلو گیری از چروک پوست

استفاده از روغن آرگان روی سر می تواند به شما کمک کند تا از شر شوره سر خلاص شوید تا موهای نرم تری داشته باشید. خاصیت مرطوب کنندگی روغن آرگان می تواند به درمان شوره سر ، ریز شدن موها و براق تر به نظر رسیدن موهای شما کمک کند. با این حال ، تحقیقات بیشتری در این زمینه لازم است.

آنچه شما نیاز دارید

روغن کرچک ، 2 قاشق غذاخوری
روغن آرگان ، 1 قاشق غذاخوری

روش آماده سازی و استفاده

روغن ها را در یک کاسه شیشه ای مخلوط کنید.
مخلوط را برای چند ثانیه در مایکروویو گرم کنید.
این مخلوط را به پوست سر و موهای خود بمالید.
بگذارید یک شب بماند.
با یک شامپوی ملایم بشویید.
این روال را هفته ای دو بار دنبال کنید

5. روغن کرچک ، روغن نارگیل و تخم مرغ

روغن کرچک ، روغن نارگیل و تخم مرغ  برای جلو گیری از چروک پوست

ترکیب روغن کرچک و نارگیل با هم می تواند به عمق پوست شما نفوذ کند. روغن نارگیل میل زیادی به پروتئین های مو دارد و به راحتی می تواند به ساقه مو نفوذ کند . قدرت نفوذ آن ممکن است به شما کمک کند تا مواد مغذی لازم را برای جلوگیری از خشکی پوست سر و شوره سر فراهم کند. برخی تحقیقات نشان می دهد که استفاده از روغن نارگیل ممکن است از بروز شدید شوره سر جلوگیری کند. همچنین پروتئین موجود در تخم مرغ می تواند موهای شما را تغذیه کرده و آنها را نرم و براق کند .

آنچه شما نیاز دارید

روغن کرچک ، 1 قاشق غذاخوری
روغن نارگیل ، 1 قاشق غذاخوری
تخم مرغ ، 1

ادامه مطلب
راه های درمان قرمزی پوست + نظر متخصصان

روش آماده سازی و استفاده

تخم مرغ ، روغن کرچک و نارگیل را در یک کاسه مخلوط کنید.
این مخلوط را به پوست سر و موهای خود بمالید.
بگذارید 30 دقیقه بماند.
با آب خنک و شامپوی ملایم بشویید.
این روال را هفته ای یک بار دنبال کنید.

به این ترتیب می توانید از روغن کرچک برای درمان شوره سر استفاده کنید. انتخاب روغن کرچک یک بخش مهم و ضروری است. در بخش زیر ، پارامترهایی را که می توانید در نظر بگیرید ، در کنار هم قرار داده ایم .

چگونه روغن کرچک را به درستی انتخاب کنیم؟

روغن کرچک

از انتخاب روغن کرچک با فشار سرد اطمینان حاصل کنید. پارامترهایی مانند خلوص و درجه را بررسی کنید. خرید از فروشندگان مجاز. علاوه بر این ، اطمینان حاصل کنید که در روغن از هگزان (یک حلال شیمیایی برای استخراج روغن از دانه ها) استفاده نشده است.

میزان خالصی روغن

همیشه بدنبال 100٪ روغن کرچک خالص و فاقد مواد شیمیایی ، سموم ، مواد مصنوعی ، مواد معطر ، مواد معطر و الکل باشید. این مواد ممکن است پوست سر شما را خشک کرده و حتی باعث تحریک آن شوند.

درجه روغن

روغن کرچک در دو درجه – استاندارد AA یا فشار کم و وارداتی موجود است. نوع فشرده شده کم رنگ به روغن بکر نیز معروف است و با فشار دادن بذرها فرآوری می شود. برای تهیه روغن کرچک تصفیه شده با کیفیت بالا ، بیشتر تحت فشار سرد قرار می گیرد. در حالی که نوع روغن وارداتی با مخلوط کردن دسته اول بذرهای فشرده با دسته بعدی بذرها تهیه می شود.

گواهینامه روغن

این پارامتر مهم دیگری در هنگام انتخاب روغن کرچک است. همیشه به دنبال آن روغن با برچسب Certified Organic باشید. این معنی است که روغن هیچ ماده ترکیبی ندارد.

اگرچه روغن کرچک به درمان شوره سر کمک می کند ، اما استفاده بیش از حد از آن ممکن است منجر به عوارض جانبی خاصی شود. در بخش بعدی بیشتر بدانید

ادامه مطلب
چگونه به طور طبیعی از شر بوی زیر بغل (بوی بد زیر بغل) خلاص شوید

مواردی که باید در استفاده از روغن کرچک احتیاط کرد .

تحقیقات محدودی در مورد اثرات روغن کرچک در دسترس است. اما برخی شواهد حاکی از آن است که روغن کرچک به طور کلی برای درمان شوره سر بی خطر است. با این حال ، اگر به آن حساسیت داشته باشید (قرمزی پوست ، خارش ، تورم و احساس سوزش) ممکن است عوارض جانبی داشته باشید. بعلاوه ، اگر با روغنهای حامل مخلوط نشود ، ممکن است باعث احساس شدید مو شود. با قرار دادن کمی روغن کرچک به بازو ، تست پچ را انجام دهید. بگذارید 24 ساعت روی آن بماند تا بررسی کند به آن حساسیت دارید یا خیر.

نتیجه گیری

روغن کرچک دارای خواص ضد قارچی و آنتی اکسیدانی است که به درمان شوره سر و سایر عفونت های پوست سر کمک می کند. با این حال ، استفاده بیش از حد از این روغن ممکن است عوارض جانبی خاصی ایجاد کند. پیشنهاد می کنیم ابتدا تست پچ را انجام دهید. در صورت بروز حساسیت ، مصرف دارو را متوقف کنید و برای جایگزین با پزشک خود مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *