چند روز یکبار موهای فر را بشوییم؟

چند روز یکبار موهای فر را بشوییم؟

بسیاری از داستان ها و باورهای غلط پیرامون برای مراقبت از مو اشتباه هستند مخصوصاً اگر موهای فر داشته باشید . شستشوی مو های فر و موج دار کار سختی است و ممکن است شما احساس سختی کنید . اگر در پاکسازی موهای فرفری زیاده روی کنید ، ممکن است خشک و غیرقابل کنترل شنود و کثیف به نظر بیایند . بنابراین ، سردرگمی در مورد اینکه چند بار باید موهای فر را بشویید ، در همه افراد با این نوع مدل مو دیده میشود . تا پایان این مقاله توتفرنگی لند را مطالعه کنید تا متوجه شوید آیا باید روزانه موهای فر خود را بشویید یا خیر .

چند بار باید موهای فر را بشویید؟

بافت مو ، نوع و راه شستشوی مو های شما را تعیین می کند. ابتدا ببینیم چند نوع موی فر داریم
1. فر ریز یا فر خوب
2. فر ضخیم متوسط ​​
3. فر ضخیم درشت.

موهای فر خوب

موهای نرم و مجعد ( وز ) اگر مرتباً تمیز نشوند ، به راحتی چرب می شوند. موهای فر خوب خود را هر روز با یک شامپوی ملایم بشویید. اینکار به شما اطمینان می دهد که موهایتان به دلیل چرب شدن یا چربی بیش از حد ، فرهای خود را از دست نمی دهد یا صاف به نظر نمی رسد.

همیشه از یک شامپوی سبک و بدون سولفات استفاده کنید تا از وز شدن موهای فرفری شما جلوگیری کند. بعد از شامپو زدن نرم کننده بزنید تا موهایتان مرطوب بماند. همچنین می توانید از نرم کننده مرخصی استفاده کنید تا در تمام طول روز موهای شما نرم و قابل کنترل باقی بماند.

موهای فرفری متوسط ​​ضخیم

هرگونه فعالیت شدید که باعث عرق یا چربی پوست سر می شود ، می تواند بر الگوی فر این نوع مدل موها تأثیر بگذارد. بنابراین ، هر دو تا سه روز موهای فرفری خود را با ضخامت متوسط ​​شامپو بزنید تا از جمع شدن هرگونه چربی خلاص شوید. حتی می توانید هر روز موهای خود را فقط با آب بشویید تا عرق و کثیفی آن پاک شود.

ادامه مطلب
13 روش خانگی مراقبت از پوست خشک

موهای فرفری ضخیم و درشت

موهای فرفری و ضخیم تمایل بیشتری برای حفظ رطوبت دارند و حتی بدون شستشوی بیش از یک هفته چرب به نظر نمی رسند. اگر موهایتان آنقدر کثیف نیست ، می توانید تا 10 روز بین شستشوها فاصله بگذارید .

اگر احساس می کنید موهای شما دارند ، فرهای خود را از دست می دهند می توانید موهای خود را با نرم کننده بشویید. یا یک شستشوی آب ساده انجام دهید – موهای خود را بدون هیچ گونه شامپو یا نرم کننده تمیز کنید. انجام این کار برای شما اطمینان حاصل می کند که روغن های اضافی بدون از بین بردن رطوبت طبیعی فرهای شما از بین می روند.

توجه: فاکتورهای دیگری مانند تولید سبوم پوست سر ، قرار گرفتن در معرض گرد و غبار و آلودگی و افراط در فعالیت های بدنی نیز بر مدت زمان جلسات شستشوی مو تأثیر می گذارد.

بخش زیر به چند پرسش در مورد رژیم های شستشوی موی فر پاسخ می دهد تا فر موهای شما را بهتر کرده و از کدر شدن آنها جلوگیری کند.

چه موقع باید موهای فر را بشویید؟

چه مدت می توانم بدون شستن موهای فرفری خود ادامه دهم؟

1. فقط زمانی که موهای شما کثیف شده آند آنهارا شستشو دهید

مردم اغلب تمایل دارند هر دو روز یک بار موهای خود را بشویند. اما شستن مرتب موها ممکن است روغنهای اساسی مورد نیاز برای رشد سالم آن را سلب کند. کمبود روغن و رطوبت باعث خشک شدن مو ، خشکی و خارش آن می شود.

از این رو ، موهای خود را فقط وقتی کثیف شده اند و فرهای آن وز می شوند ، شامپو بزنید. در غیر این صورت ، با ماساژ پوست سر موهای خود را تمیز کنید تا آلودگی و روغن های اضافی را از بین ببرد.

2. فقط برای از بین بردن تجمع آلودگی و روغن ، موهای خود را شستشو دهید

منظور از تجمع ، فقط روغنها نیست . می تواند خاک ، عرق ، ناخالصی ها و باقی مانده محصول باشد. هرچه از محصولات بیشتری استفاده کنید ، احتمال تجمع مانده آن محصول در موهای شما بیشتر می شود ، که باعث می شود فرهای شما صاف به نظر برسد.

ادامه مطلب
راه های درمان قرمزی پوست + نظر متخصصان

محصولات را از روی موهای خود با آب بشویید و در پایان به از نرم کننده استفاده کنید . فقط در صورت شستشوی موارد سخت ، از شامپو استفاده کنید. با این کار ریشه موهای فر شما خشک نمی شود و باعث شکستگی و ریزش مو نمی شود.

چه مدت می توانم بدون شستن موهای فرفری خود ادامه دهم؟

بسته به نوع فر و میزان آلودگی و جمع شدن آن ، در مورد دفعات شستشوی فرها تصمیم بگیرید. اگر فرهای محکم پیچیده ای دارید که کثیف نیستند ، زمان بین دو بار شستشو را به بیش از دو هفته افزایش دهید. از طرف دیگر ، موهای فرفری و متوسط ​​مجعد باید حداقل هفته ای دو بار یا سه بار شسته شوند.

جمع بندی

شستن موهای فر باید پس از ارزیابی نوع و حالت موهای شما انجام شود. شستشوی مداوم مو می تواند موهای شما را خشک کرده و رطوبت لازم را از بین ببرد و منجر به آسیب شود. از این رو ، شما باید یک روال شستشوی خاص مو را دنبال کنید. همچنین ، مطمئن شوید که پس از تمیز کردن موهای فر و بدون استفاده از شامپو ، نرم کننده یا سرم استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *