مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ: باید ها و نباید ها + عوارض جانبی بالقوه

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ یک روش پوستی است که در آن سوراخ های کوچکی روی پوست ایجاد می شود تا تولید کلاژن و گردش خون را تحریک کند. به آن درمان القایی کلاژن نیز گفته می شود .
میکرونیدلینگ برای درمان بیماری های مزمن پوستی مانند چین و چروک ، جای زخم ، آکنه ، کشیدگی ، روزاسه و حتی شل بودن پوست محبوب است.microneedling-aftercareانجام دهد. در اینجا ، توتفرنگی لند در مورد نکات مراقبت از میکرو نیدلینگ و عوارض جانبی بالقوه این روش بحث می کنیم.

چه انتظاراتی از یک روش میکرونیدلینگ وجود دارد؟

در اینجا همان چیزی است که شما می توانید پس از یک روش میکرو سوزن زدن انتظار داشته باشید:

 1. ممکن است پوست شما کمی قرمز به نظر برسد. این قرمزی معمولاً ظرف 24 ساعت فروکش می کند. از استفاده از آرایش برای پوشاندن قرمزی یا پنهان کردن آن خودداری کنید.
 2. با از بین رفتن عامل بی حس کننده ، ممکن است دردی خفیف احساس کنید. با این حال ، درد به زودی فروکش می کند.
 3. ممکن است احساس کنید پوست شما خشک و پوسته شده است. این کاملاً یک امر طبیعی بعد از انجام میکرو نیدلینگ است.
 4. روش میکرونیدلینگ شامل سوراخ کردن پوست با یک سوزن کوچک است. از این رو ، ممکن است در بعضی جاها لکه های کوچک خونریزی نیز مشاهده کنید.
 5. حدود چهار تا پنج روز پس از عمل ، پوست شما شروع به نشست و درخشش می کند. اما پوست شما هنوز هم به مراقبت بسیار زیادی نیاز دارد.
 6. پوست شما می تواند پس از درمان سفت شود. این سفت بودن طی یک تا دو روز کاهش می یابد.

در بخش زیر ، برخی از بایدها و نبایدها ذکر شده است که می تواند به بهبود پوست شما پس از انجام یک روش میکرونیدلینگ کمک کند.

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ چه انتظاراتی از یک روش میکرونیدلینگ وجود دارد؟

مراقبت های بعدی میکرونیدلینگ : باید ها و نباید ها

 1. همیشه پوست خود را با آب ولرم و پاک کننده ملایم صورت تمیز کنید. پوست شما ممکن است پس از درمان کمی حساس شذده باشد.
 2. قبل از لمس صورت ، از تمیز بودن دست ها اطمینان حاصل کنید.
 3. اگر پوست شما احساس خشکی می کند ، ژل هیدرانت پوست (توصیه شده توسط پزشک) را برای آبرسانی به پوست و جلوگیری از پوسته پوسته شدن یا تحریک پوست استفاده کنید.
 4. ممکن است یک کرم آنتی بیوتیک موضعی برای جلوگیری از هرگونه عفونت پوستی در مرحله بهبودی شما تجویز شود.
 5. پس از انجام عمل حداقل 72 ساعت از آرایش و سایر محصولات معطر صورت دور باشید. چنین محصولاتی ممکن است پوست شما را تحریک کند.
 6. بعد از انجام میکرونیدلینگ حداقل یک هفته از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کنید. اگر مجبور به بیرون رفتن هستید ، از ضد آفتاب با SPF بالا و بدون مواد شیمیایی استفاده کنید.
 7. پس از انجام عمل به مدت یک تا دو هفته از شنا کردن یا برنزه کردن پوست خودداری کنید. کلر موجود در استخر و عوامل برنزه کننده می توانند پوست شما را تحریک کنند.
 8. از هرگونه محصول مراقبت از پوست که برای لایه برداری استفاده می شود خودداری کنید. شما نمی خواهید پوست تازه شکل گرفته و تازه را از بین ببرید.
 9. پوست خود را بدون تعریق نگه دارید و از انجام فعالیت های بدنی برای چند روز خودداری کنید. نمک های عرق بدن می توانند پوست شما را تحریک کرده و بیشتر خشک کنند. همچنین بهتر است تا چند روز بعد از عمل ، از انجام ورزش خودداری کنید.
ادامه مطلب
درمان شوره سر خانگی با روغن کرچک ( 100 درصد تضمینی )

التهاب به دنبال یک روش میکرونیدلینگ یک بخشی جدایی ناپذیر از روند بهبود است.

بعد از عمل ، بهبود و جوان سازی پوست شما ممکن است حدود دو هفته طول بکشد. در برخی موارد ، ممکن است حدود 6 تا 8 ماه طول بکشد..

اکنون عوارض جانبی میکرونیدلینگ را بررسی خواهیم کرد.

آیا میکرونیدلینگ دارای عوارض جانبی است ؟

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ آیا میکرونیدلینگ دارای عوارض جانبی است ؟

درست مانند هر روش جراحی دیگر ، میکرو نیدلینگ نیز می تواند عوارض جانبی ایجاد کند:

اریتم

این یک اثر موقتی است که در آن محل درمان قرمز و متورم می شود. این قرمزی پوست بعد از میکرو نیدلینگ معمولاً ظرف 48 ساعت به خودی خود برطرف می شود .

هایپرپیگمانتاسیون بعد از التهاب

وقتی سوزن های مورد استفاده در روش میکرونیدلینگ فراتر از عمق تعیین شده باشند ، سلول های رنگدانه ساز پوست را تحریک می کنند (ملانوسیت ها نیز نامیده می شوند). این می تواند منجر به التهاب پس از درمانشود. این هایپرپیگمنتیشن معمولاً گذرا بوده و خود به خود برطرف می شود.

تشدید آکنه

پوست تمایل دارد بعد از انجام روش میکرو نیدلینگ حساسیت بیشتری پیدا کند. همچنین ممکن است در افرادی که سابقه جوش آکنه دارند ، باعث ایجاد یا تشدید آکنه شود.

فعال سازی مجدد تبخال

انجام میکرونیدلینگ در افراد مبتلا به تبخال فعال توصیه نمی شود. در افراد با سابقه تبخال دهانی ، میکرونیدلینگ ممکن است خطر تبخال را افزایش دهد. در چنین مواردی ، معمولاً متخصص پوست برای یک هفته پس از درمان یک داروی ضد ویروس تجویز می کند.

حساسیت سیستمیک

حساسیت موضعی یا سیستمیک هنگام استفاده از محصولات موضعی قبل از روش میکرونیدلینگ مشاهده می شود. اجزای ایمنی زا از این محصولات ممکن است وارد درم شوند و باعث حساسیت بیش از حد شوند. آنها همچنین می توانند باعث واکنش آلرژیک شوند.

عفونت موضعی

ممکن است پوست تحریک شده و مدت زمان بیشتری را صرف ترمیم کند . عفونت به وسیله میکرونیدلینگ می تواند به دلیل عفونت های باکتریایی ، قارچی یا ویروسی در محل درمان ایجاد شود.

ادامه مطلب
با شیر مو های خود را صاف کنید !!

با این حال ، ممکن است مواقعی پیش بیاید که مجبور شوید به پزشک مراجعه کنید.

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کنید؟

مراقبت های بعدی میکرونیدلینگ : باید ها و نباید ها

میکرونیدلینگ یک روش پوستی کم خطر است . با این حال ، در برخی موارد ، عوارض جانبی ممکن است فروکش نکنند و شما را ملزم به مراجعه به پزشک کنید. این عوامل شامل:

 • تب بیش از 38 درجه بعد از عمل
 • کهیر یا بثورات آلرژیک
 • حالت تهوع
 • ترشحات زرد یا سبز از محل درمان روی صورت
 • خونریزی یا ترشح چرک
 • سردرد

در پایان

میکرونیدلینگ یک روش پوستی است که به طور معمول برای درمان انواع بیماری های پوستی انجام می شود. در حالی که تکنیک ها و ابزارهای پیشرفته برای موفقیت در این روش مهم هستند ، اما مراقبت پس از درمان پوست ، باعث ایجاد تفاوت زیادی در نتایج این درمان ها می شود.

به حرف های مطرح شده در این پست توجه داشته باشید. دستورالعمل های پزشک خود را با دقت دنبال کنید. سپس با اقدامات مناسب ، پوست شما می تواند بسیار سریعتر بهبود یابد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *