4 روش درمان خانگی موهای چرب در تابستان

درمان خانگی موهای چرب در تابستان

تازه تابستان به نظر می رسد که موها و پوست سر شما با مشکلات منحصر به فرد خود روبرو هستند که مهمترین آنها مو و پوست سر چرب است.

جای نگرانی نیست ، این فقط روغن طبیعی (سبوم) است که از موهای شما که به بیرون ریخته می شوند محافظت و تغذیه می کند. با این حال ، پوست غیر طبیعی چرب ممکن است نگران کننده باشد. باعث می شود موهای شما عرق ، چرب و کثیف داشته باشد ، هر چقدر هم که آن را بشویید. چربی بیش از حد در پوست سر اغلب باعث خارش و قرمزی بیش از حد می شود.
این نکات ساده و در عین حال موثر را امتحان کنید تا چربی را از بین ببرد.

شستشوی روزانه مو

درمان خانگی موهای چرب در تابستان - شستن موها

از آنجا که گرمای تابستان باعث افزایش تولید چربی در پوست سر شما می شود ، مهم است که موهای خود را یک روز در میان بشویید. پوست سر ناسالم در برابر بسیاری از عفونت های قارچی آسیب پذیر است! اما اگر فکر می کنید با شستن موهایتان یک روز در میان پوست سر شما آسیب می بیند ، این کار را نکنید. همچنین باید بدانید که این کار برای تابستان یک امر ضروری است. موهای خود را هر روز تمیز کنید ، همیشه آب ولرم استفاده کنید (از آب گرم دور بمانید) و چربی موهای خود را کنترل کنید.

از شامپو برای موهای خشک استفاده کنید

درمان خانگی موهای چرب در تابستان -شامپوی خشک

وقتی پوست سر شما چرب می شود ، ریشه مو های شما نیز چرب می شوند و در آخر ، کل سر شما صاف ، چسبناک و کثیف به نظر می رسد. شامپو خشک در رفع این مشکل کمک خواهد کرد. شامپوی خشک را به تمام ریشه های روغنی خود بزنید تا روغن در موهای شما پخش نشود. همچنین یک ایده هوشمندانه است که هر کجا می روید ، یک بطری از شامپوی موهای خشک به اندازه سفر همراه خود داشته باشید.

ادامه مطلب
راه های درمان قرمزی پوست + نظر متخصصان

از برس کشیدن زیاد خودداری کنید

درمان خانگی موهای چرب در تابستان - شانه زدن مو

برس زدن برای ایمن نگه داشتن موهای طبیعی بسیار مناسب است ، اما همچنین می تواند برای موهای چرب مضر باشد باشد زیرا فقط روغن را از پوست سر به کل ساقه مو پخش می کند ، نه اینکه آن را در سراسر کشور پخش کند. در نتیجه ، افرادی که موهای چربی دارند باید شانه زدن بیش از حد در طول تابستان را متوقف کنند. علاوه بر این ، تمیز نگه داشتن برس مانع از ورود مجدد روغن به موها می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *