هر آنچه باید در مورد خشکی پوست نیاز دارید بدانید

درمان خشکی پوست با چند ترفند روزانه ساده

اگر احساس کردید که از خشکی ، خارش یا تحریک پوستی رنج می برید ، زمان آن فرا رسیده است که روتین مراقبت از پوست خود احیا کرده و مواد مغذی اضافی را برای پوست خود تأمین کنید.در این پست ، ما ( توتفرنگی لند ) سعی داریم نکات مهم در مورد تسکین و آبرسانی به خشکی پوست ، به همراه آنچه که خشکی پوست است و برخی از دلایل عمده آن را بیان می کنیم:

پوست خشک یا خشکی پوست چیست؟

خشکی پوست یک بیماری شایع پوستی است که با کمبود رطوبت در لایه خارجی پوست (اپیدرم) تعریف می شود. در بیشتر موارد ، معمولاً به دلیل تغییرات فصلی / محیطی مانند افزایش یا کاهش ناگهانی دما ، رطوبت کم هوا یا استفاده از آب داغ اتفاق می افتد.

با ایجاد تغییرات ساده در برنامه مراقبت از پوست ، می توانید خشکی پوست را احیا کنید.توجه : گاهی اوقات ، ممکن است متوجه شوید که به شدت یا مکرراً از خشکی پوست رنج می برید.

در این موارد ، ما به شما توصیه می کنیم از یک دکتر یا متخصص پوست مشاوره بگیرید تا آنها بتوانند به شما کمک کنند تا به طور موثر با خشکی پوست مقابله کنید !!!!.

علائم خشکی پوست:

اگرچه شایع است ، اما خشکی پوست اغلب یک وضعیت موقتی است. مجموعه ای از عوامل می توانند در خشکی پوست مانند آب و هوا ، سن ، محل زندگی ، سلامتی و موارد دیگر موثر باشند.

 • علائم و نشانه های خشکی پوست عبارتند از:
 • سن
 • سلامتی
 • محل زندگی
 • زمان سپری شده در فضای باز

خشکی پوست اغلب موقت است – مثلاً فقط در زمستان به آن مبتلا می شوید – اما ممکن است یک بیماری مادام العمر باشد. خشکی پوست احتمالاً باعث ایجاد یک یا چند مورد زیر می شود:

 • تنگی پوست
 • احساس خشن یا به نظر رسیدن پوست
 • خارش و حساسیت
 • ترک پوست ، پوسته پوسته شدن
 • لکه ها
 • قرمزی یا تحریک
ادامه مطلب
ناگفتنی های برس زدن خشک که کسی به شما نمی گوید

چه کسانی دچار خشکی پوست می شوند؟

چه کسانی دچار خشکی پوست می شوند؟

خشکی پوست می تواند همه و همه را تحت تأثیر قرار دهد ، از جمله کسانی که پوست چرب دارند! در حالی که برخی از افراد ممکن است با پوست خشک متولد شوند ، همچنین مجموعه ای از محرک های خارجی وجود دارد که باعث خشکی پوست می شوند .

کمبود آب بدن و رژیم غذایی

هنگامی که در بدن احساس کمبود آب دارید ، پوست شما نیز می تواند کم آب شود. با کمبود رطوبت یا آب ، پوست شما می تواند خشک ، کدر و خارش دار شود.عوامل محیطی مانند بادهای سرد ، تهویه هوا و گرما می توانند باعث کمبود آب در پوست شما شوند.

عوامل سبک زندگی از جمله داشتن رژیم غذایی نامناسب ، نوشیدن بیش از حد الکل ، کمبود خواب و حتی تعریق زیاد در اثر یک تمرین سخت در باشگاه می تواند منجر به کم آبی و خشکی پوست شود.خوردن غذاهای سالم غنی از اسیدهای چرب امگا 3 و ویتامین ها (به ویژه ویتامین E و A و C!) می تواند به حفظ و بازیابی سطح هیدراتاسیون کمک کند.

غذاهای غنی از آب مانند خیار ، هندوانه و توت فرنگی دوست شما هستند که نوبت به هیدراته ماندن می رسد.به یاد داشته باشید که هر روز حداقل 8 لیوان یا 2 لیتر آب بنوشید و پوست (و بدن) شما را تشکر می کند.

شرایط آب و هوایی

رطوبت ، وزش باد شدید و دمای هوا همگی می توانند در خشک شدن پوست شما نقش داشته باشند.با سردتر شدن روزها و پایین آمدن سطح رطوبت در ماه های پاییز و زمستان ، احتمال خشکی پوست افزایش می یابد.

همراه با این ، انتقال ناگهانی از سرما به گرما در حالی از داخل خانه به خارج می روید ، می تواند بر توانایی پوست در حفظ رطوبت تأثیر بگذارد ، زیرا گرمایش مرکزی می تواند پوست شما را خشک کند.فقط در ماههای سرد نیست که باید بیشتر از پوست خود مراقبت کنید.

ادامه مطلب
بهترین راه های خرید محصولات مراقبتی و پوستی

دمای مرطوب و گرم تابستان همچنین می تواند پوست شما را خشک کند بنابراین یک مرطوب کننده سبک باید در طول سال استفاده شود ، اما حفظ رطوبت پوست در تمام طول سال مهم است.

صابون های خشن

صابون های خشن

صابون های خشن و شستشوی بدن که با درصد بالایی از مواد مصنوعی ساخته شده است می تواند احساس خشکی در پوست شما ایجاد کند. اگر بعد از شستن احساس کردید که پوست شما احساس خشکی و حساسیت بیشتری دارد ، ممکن است وقت آن باشد که به فکر تغییر صابون خود باشید.

مواد شستشوی بدن باید حاوی مقدار زیادی مواد طبیعی مشتق شده از جمله ویتامین های مرطوب کننده پوست مانند ویتامین B5 باشد که به شما کمک می کند تا احساس ابریشمی نرم و مرطوب داشته باشید.

سایر عوامل

می تواند مجموعه ای از دلایل و عوامل مختلفی باعث خشکی پوست شما باشد. از محرک های محیطی گرفته تا عوامل محرک ژنتیکی و هورمونی ، گاهی اوقات می ممکن است فهمیدن اینکه چه چیزی باعث قدرت گرفتن خشکی پوست شما می شود دشوار باشد.

کار های شما می تواند بر میزان رطوبت پوست شما تأثیر بگذارد ومانند شنا زیاد کردن .به همین دلیل مراقبت از پوست و یافتن روش های درمانی و پیشگیری که برای شما موثر باشد گام بسیار مهمی در مدیریت بیماری پوستی شماست.

روش های درمانی و پیشگیری از خشکی پوست

اگر متوجه شدید که از خشکی پوست رنج می برید ، نگران نباشید! یک روش درمانی و پیشگیری وجود دارد که به شما کمک می کند مشکلات خشکی پوست خود را کنترل و از بین ببرید. تغییرات معمول مراقبت از پوست می تواند به احیای دوباره پوست کمک کند.

1. پوست خود را مرطوب کنید

مرطوب سازی پوست به قفل شدن رطوبت کمک می کند و از خشک شدن پوست جلوگیری می کند.اگر متوجه شدید که مرطوب کننده فعلی شما به خوبی کار نمی کند ، به دنبال تهیه یک کره بدن غنی از ویتامین E برای رطوبت رسانی غنی باشید. فواید ویتامین E در مراقبت از پوست بسیار است ، از جمله اینکه چگونه می تواند به تغذیه ناخن ها ، موها و پوست کمک کند.

ادامه مطلب
مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ: باید ها و نباید ها + عوارض جانبی بالقوه

2. دوش های کوتاهتر بگیرید

همه ما ممکن است یک حمام طولانی و آرام را دوست داشته باشیم ، اما سعی می کنیم مدت زمان داشتن آنها را محدود کنیم. با کوتاه نگه داشتن حمام و دوش ، می توانید وضعیت پوست خود را بهبود ببخشید.به همین ترتیب ، اطمینان حاصل کنید که آب حمام شما خیلی گرم نیست!

3. صابون خشک کن را هرچه

برخی از صابون ها و بدن شستشوها می توانند پوست شما را خشک کنند. وقتی به دنبال یک صابون هستید آن را با دقت انتخاب کنید و یک شستشوی ملایم بدن را با مرطوب کننده های اضافی انتخاب کنید.اس ال اس SLS ماده ای برای مراقبت از پوست است که می تواند روی خشکی پوست تأثیر بگذارد.

روتین روزانه مراقبت از پوست برای پوست خشک

با اطمینان از افزودن این مراحل ساده و در عین حال مغذی به برنامه روزانه مراقبت از پوست ، به پوست خود کمک کنید تا دوباره بدرخشد:

1. با ژل دوش آبرسان بشویید

اگر از خشکی پوست رنج می برید ، مطمئن شوید که پوست خود را با یک ژل دوش آبرسان و غنی از رطوبت درمان می کنید.این ژل های دوش مطمئناً برای پوست مناسب بوده و شامل ویتامین B5 ( دوستدار پوست ) برای تقویت سد پوست شما ، حفظ سطح رطوبت و افزایش آبرسانی است.

2. لب ها را مرطوب نگه دارید

5. لب ها را مرطوب نگه دارید

آبرسانی به پوست در اینجا متوقف نمی شود! عوامل محیطی همچنین می توانند بر میزان آبرسانی لب شما تأثیر بگذارند. لب های خود را به خوبی مرطوب نگه دارید و با استفاده از بالم لب از لبهای خشک و شکاف خورده جلوگیری کنید.پیشنهاد ما به شما استفاده از پک بالم لب میوه ای است . این بالم های لب دارای طعم های مختلفی هستند و برای نگهداری در کیف خود بسیار مناسب هستند .

ادامه مطلب
رازهای درمان آکنه با گوگرد که کسی نمی داند + مزایا گوگرد

3. پوست را مرطوب کنید سپس برداری کنید و آن را گود کنید

لایه برداری یک مرحله کلیدی برای مراقبت از پوست برای بهبود خشکی پوست است. لایه برداری باعث جوان سازی پوست خشک ، از بین بردن آلودگی ها و داشتن پوستی نرم و درخشان می شود.

4. پوست را مرطوب کنید

با مرطوب سازی روزانه پوست از خشک ماندن آن جلوگیری کنید . اطمینان حاصل کنید که مرطوب کننده خود را متناسب با فصول تعویض کنید ، یک مرطوب کننده سبک تر در ماه های تابستان و یک مرطوب کننده غنی تر برای فصول سرد تر انتخاب کنید.کره بدن یک راه درمان مراقبت از پوست برای افرادی است که پوست خشک دارند.

5. دستهای خشک را تغذیه کنید

وقتی صحبت از روتین روزانه مراقبت از پوست شما می شود ، سعکی کنید هرگز دستان خود را فراموش نکنید! دستان ما همیشه در حال انجام کار‌های سخت هستند ، بنابراین به برخی از مراقبت های اضافی نیاز دارند ، به خصوص در فصول سردتر که بیشتر در معرض خشکی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *